Previous Frame Next Frame

Aktualności

06.12.2016 Dzień Dobroczynności w Nidzicy

Tradycyjnie dzień 6 grudnia był obchodzony w Nidzicy jako Dzień Dobroczynności.

Jak co roku obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęły się od zbiórki publicznej „Złotówka do Szczęścia” prowadzonej przez stypendystów oraz wolontariuszy Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Zbiórka była częścią akcji „1000 Mikołajów na Dzień Dobroczynności” prowadzonej przez Federację Funduszy Lokalnych w Polsce. Zbiórka okazała się rekordowa, nasi wolontariusze zebrali kwotę 2402,31 złotych.

Po raz 15 na nidzickim Zamku odbyła się Gala Dobroczyńcy Roku. Corocznie statuetkę „Gregoroviusa” otrzymują osoby wyjątkowe, które w sposób szczególny angażują się w budowanie „dobra wspólnego” w powiecie nidzickim. Tegorocznym Laureatem Konkursu Gregoroviusy 2016 w kategorii osoba indywidualna zostali Państwo Iwona i Bogdan Gratunik z Olsztyna, którzy wspierają edukację dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Janowie. Z inicjatywy Państwa Gratunik została utworzona szkolna Izba Pamięci. W kategorii instytucja/firma statuetkę oraz tytuł „Dobroczyńcy Roku 2016” otrzymało Starostwo Powiatowe w Nidzicy za wieloletnią, stałą współpracę z organizacjami pozarządowymi na rzecz rozwoju lokalnego. Kapituła Konkursu postanowiła także przyznać dwie statuetki specjalne. Pierwszą otrzymała firma Artneo z Olsztyna, za innowacyjne do podejście do filantropii, poprzez zainteresowanie triathlonistów z całej Polski, wspieraniem edukacji nidzickiej młodzieży. Drugą statuetkę otrzymała firma Instalatorstwo i Artykuły Elektryczne – Wiktor Wiśniewski, za wzorowy przykład społecznego  zaangażowania biznesu. W Konkursie „Dobroczyńca Roku 2016” w kategorii osoba indywidualna wyróżnienie otrzymał Pan Rafał Pyra, nominowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym. W kategorii instytucja/firma wyróżnienie otrzymał Zakład Drzewny Napiwoda, nominowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Napiwodzie. Tytuł i statuetkę „Jastrzębia” w Konkursie Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2016 otrzymała Julia Beata Maculewicz, za wyjątkowe zaangażowanie w ogólnopolskie projekty promujące wolontariat np. Szlachetna Paczka, Postaw na słońce. Gościem specjalnym Gali był Pan Wojciech Suchowiecki Artneo z Olsztyna, który podzielił się z uczestnikami doświadczeniem swojej firmy na temat społecznego zaangażowania w dobroczynność. Mikołajkową niespodziankę muzyczną przygotowała Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta. Wspólne spotkanie było także doskonałą okazją do podsumowania tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie”.

Wszystkim nagrodzonymi wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, którzy wsparli naszą zbiórkę. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Mikołajów – stypendystów i wolontariuszy Nidzickiego Funduszu Lokalnego oraz członków Młodzieżowego Klubu Wolontariusza z Janowa pod dyrekcją Pani Małgorzaty Słomkowskiej.

 

Aktualne projekty:                            

 Strona dofinansowana ze środków C.S. Mott Foundation w ramach V4 Community Foundation Maturity Program
Projekt: artformat.pl / Wykonanie: virtualmedia.pl