Previous Frame Next Frame

Aktualności

IX Festiwal Ballad Bułata Okudżawy w Garncarskiej Wiosce, 5 sierpnia 2017

5 sierpnia, na IX Festiwalu Ballad Bułata Okudżawy w Garncarskiej Wiosce – amfiteatr nie pomieścił fanów (były jednak  miejsca w Rajskim Ogrodzie), a na scenie Gwiazdy: Dominika Żukowska, Andrzej Korycki, Antoni Muracki,  Jirżi Vondrak, Aleksiej Kudriawcew,  Helena Vyvozilowa, Julia Vikman i Jacek Beszczyński. Wystąpili także : Świąteczna Kapela oraz Tomasz Kraweć, Jacek Wójtowicz, Marek Wąsik i w roli gospodarza Krzysztof Margol. Kilkadziesiąt ballad Mistrza Bułata w „Jarzębinowym Amfiteatrze” przed wspaniałą publicznością. Wyjątkowa jak zawsze atmosfera życzliwości, przyjaźni, prawdziwej serdeczności i wolności. Wśród 200 kwitnących fioletowych kwiatów perovskii i  czerwonej pelargonii oraz w tle korali jarzębin, na scenie - stoliczek i fotel rezerwacją dla Bułata Okudżawy.

Ballady śpiewane w trzech językach: polskim , rosyjskim i czeskim, a jeszcze przed festiwalem pokaz filmu z Moskwy o Okudżawie i Nohavicy w reż, Jirżi Vondraka, który Okudżawę poznał, spotykał się z nim  i  razem śpiewał, a w sobotę był razem z nami na scenie. Koncert z wdziękiem, znajomością tematu, z duszą  i sercem poprowadziła Barbara Margol. 

Dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz  uczestnikom, którzy przyjechali  z Polski i  zagranicy, sponsorom i partnerom organizacyjnym oraz wolontariuszom. Już 4 sierpnia za rok kolejny, jubileuszowy 10.  Festiwal: „Bo doprawdy czyż warto inaczej na ziemi tej żyć”. Nie warto.

 

 

 

Aktualne projekty:                            

 Strona dofinansowana ze środków C.S. Mott Foundation w ramach V4 Community Foundation Maturity Program
Projekt: artformat.pl / Wykonanie: virtualmedia.pl