Previous Frame Next Frame

Aktualności

Majówka z Nidzickim Funduszem Lokalnym

7 maja 2016 roku w Kamionce odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia dla Nidzickiego Funduszu Lokalnego :)

W Jarzębinowym Amfiteatrze w Garncarskiej Wiosce odbyło się uroczyste wręczenie dotacji w ramach Programu „Działaj Lokalnie” w Powiecie Nidzickim. Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, których projekty zostały rekomendowane do dofinansowania odebrali dyplomy z rąk Pana Grzegorza Napiwodzkiego – Starosty Powiatu Nidzickiego oraz Pana Marka Kaszubskiego – przewodniczącego Komisji Grantowej w ODL Nidzicki Fundusz Lokalny. Każdy z dotowanych miał okazję w kilku zdaniach opowiedzieć o swoim pomyśle. W tym roku dofinansowano 19 wyjątkowych inicjatyw na kwotę 56.000 złotych.

Tego dnia odbyła się również inauguracja programu stypendialnego  „Stypendia z natury” realizowanego w ramach projektu o tej samej nazwie dofinansowanego ze środków C.S.Mott Foundation w ramach V4 Community Foundation Maturity Program prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W ramach projektu zorganizowano kiermasz pięknych roślin podarowanych przez Centrum Ogrodnicze Pana Sławomira Orzechowskiego, Szkółkę Drzew i Krzewów „Ogrody Marzeń” z Filic oraz Szkółkę Szmit z Pęchcin k. Ciechanowa. Za wszystkie podarowane nam rośliny bardzo serdecznie dziękujemy :) Dodatkowo w ramach projektu przy Niezapominajce powstało kolejne miejsce rozwijające kreatywność i zainteresowania dzieci - swoje pasje muzyczne dzieci spędzające ten dzień w Kamionce mogły rozwijać korzystając z urządzeń znajdujących się w „Filharmonii pod chmurką”. Uwagę odwiedzjących przyciągał także ogród wertykalny zainstalowany na ściennie Niezapominajki oraz ogród sukulentów znajdujący się w pobliżu.

Wszyscy odwiedzający tego dnia Garncarską Wioskę mogli  zakupić wiele wspaniałych roślin na stoiskach przygotowanych przez szkółki roślinne, posłuchać wykładu o herbacie prowadzonego przez stypendystę Funduszu Macieja Chojnackiego, wziąć udział w warsztatach przyrodniczych oraz uczestniczyć w wyjątkowym koncercie „Pamiętajmy o ogrodach”.

 

Aktualne projekty:                            

 Strona dofinansowana ze środków C.S. Mott Foundation w ramach V4 Community Foundation Maturity Program
Projekt: artformat.pl / Wykonanie: virtualmedia.pl