Previous Frame Next Frame

Aktualności

Uroczyste otwarcie NIEZAPOMINAJKI

4 maja w Garncarskiej Wiosce w Kamionce odbyło się uroczyste otwarcie domu Dzieci i Młodzieży” Niezapominajka”.  Jest to inicjatywa  edukacyjna oparta na kształceniu i wychowaniu dzieci i młodzieży. W „ Niezapominajce” będą prowadzone warsztaty i zajęcia mające na celu rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży.

Projekt dofinansowano ze środków C.S. Mott Foundation w ramach programu V4 Community Foundation Maturity Program. Sponsorami „Niezapominajki” są „ Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej,  Akademia Rozwoju  Filantropii w Polsce - Program Partnerstwa PAFW, Bank Spółdzielczy,  firma Dreahbud z Nidzicy,  firma Isoroc z Nidzicy, Program PROW LEADER, Fundacja NIDA, Centrum Doradcze Programów Pomocowych.

Na terenie Garncarskiej Wioski i Domu Pracy Twórczej Dzieci i Młodzieży - Nidzicki Fundusz Lokalny z Fundacją Nida przygotowali szeroką ofertę warsztatów dla dzieci, młodzieży a nawet dorosłych.  

W tym wyjątkowym dniu zorganizowano między innymi: warsztaty plastyczne pod kierunkiem Magdaleny Łączkowskiej i Aleksandry Czajki na których można było nauczyć się posługiwać akwarelą odbyły się również warsztaty ceramiczne pod czujnymi okiem Elżbiety Bonkowskiej i Izy Roguszczak dzięki którym można było stworzyć własnoręczne przedmioty z gliny, kolejnym punktem programu były warsztaty teatralne pod kierownictwem Ewy Letki i Katarzyny Podbielskiej  na których zapoznano się z nauką tworzenia pacynek i marionetek, można było również poznać tajniki projektowania ogrodu według zasad Feng Shui dzięki uprzejmości Magdaleny Markiewicz. Przygotowywano również rabaty terapeutycznych prowadzone przez Zofię Wojciechowską, pobierano także nauki w układaniu kompozycji kwiatowych, które prowadziła Anna Lewikowska. Natomiast jak wykorzystać dary natury w pielęgnacji urody opowiedziała Marta Złotucha, a warsztaty rzemiosła kowalskiego poprowadził Kazimierz Łapa. Stypendyści Nidzickiego Funduszu Lokalnego pod kierownictwem Justyny Kowalczyk i Ewy Sutkowskiej prowadzili gry i zabawy edukacyjne.

Po  zakończeniu warsztatów i jarmarku w Jarzębinowym Teatrze odbył się koncert gdzie mogliśmy podziwiać wykonawców takich jak: Magdę Umer, Jarosława Chojnackiego, Marka Kaszubskiego i zespół Kreolia.

Zobacz w Galerii>>>

opracowała: Joanna Burska

 

Aktualne projekty:                            

 Strona dofinansowana ze środków C.S. Mott Foundation w ramach V4 Community Foundation Maturity Program
Projekt: artformat.pl / Wykonanie: virtualmedia.pl