Maja Wesołowska

Wiek: 15

Miejscowość: Janowiec Kościelny

Szkoła, która klasa, jaki profil/Uczelnia, rok, kierunek: Liceum Ogólnokształcące w Nidzicy, klasa 1a, mat-fiz lub klasa politechniczna

Program stypendialny: Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości

O mnie: Jestem osobą aktywną i chętna do podejmowania wszelkich działań. Od najmłodszych klas angażowałam się w życie szkoły. Byłam uczestniczką zespołu wokalno- muzycznego „ Janowiecki Iskierki”. Występowałam  w przestawieniach muzyczno-teatralnych. Chętnie pomagam innym osobom  i biorę udział w różnych rodzajach zbiórkach, akcjach np.„Sprzątanie świata”, „Święto Pieczonego Ziemniaka”, akcje charytatywnych prowadzonych przez „OSP Janowiec Kościelny”,  Fundacja „Bene Fide”, uroczystości Kościelne w Janowcu Kościelnym oraz kiermasze na stoiskach, paczka świąteczna dla potrzebującego ucznia. Uczestniczyłam w projekcie Erasmus+, w którym poznałam wielu ciekawych ludzi o różnych pasjach i poglądach z różnych krajów. Zainteresowałam się szkolnym kołem PCK, wzięłam udział w konkursie regionalnym, co pozwoliło mi reprezentowanie naszego powiatu na szczeblu wojewódzkim. W roku 2015/16 byłam najlepszą uczennicą w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym i zdobyłam złotego orła. Brałam udiał w konkursach matematyczne przyrodniczych i plastycznych np. „O powietrzu wiemy wszystko”, „Kangur matematyczny” Z wielkim sentymentem wspominam  Patriotyczną Turystykę Rowerową realizując projekt „Szlakiem Miejsc Pamięci”, „ Światło Pamięci”.

Pomaga mi ono w rozwijaniu moich pasji, takich jak podróżowanie, jazda na nartach,  rowerze i powiększanie mojego słownika znajomości języków. Dzięki stypendium zawieram nowe znajomości, poznaje nowych interesujących ludzi i mogę robić to co lubię czyli pomoc innym. Myślę, że przez wolontariat mogę odkryć swoje nowe hobby.