Sensoplastyka dla maluchów

Za nami kolejne zajęcia sensoplastyczne dla maluchów.

Dzisiaj bawiliśmy się masą z nasion chia i galaretkami, które mogą skutkować rozwinięciem wielu zmysłów u dziecka. Oto, jakie zmysły są szczególnie angażowane podczas tego rodzaju aktywności:

Zmysł dotyku: Dzięki manipulacji masą z nasion chia

i galaretką, dziecko doświadcza różnorodnych faktur, temperatury oraz konsystencji. To pomaga w rozwijaniu wrażliwości dotykowej i precyzji ruchów palców.

Zmysł wzroku: Zabawy z kolorowymi masami stymulują zmysł wzroku. Dziecko obserwuje zmiany w materiale, eksploruje różne kolory i formy, co wspiera rozwój percepcji wzrokowej.

Zmysł węchu: Chociaż zmysł węchu może być mniej zaangażowany niż inne podczas sensoplastyki, niektóre dzieci mogą być zainteresowane zapachem galaretki. Wykorzystanie galaretek o intensywnym zapachu może dodatkowo zwiększyć doznania zmysłowe.

Zmysł słuchu: Dziecko może eksperymentować z tworzeniem dźwięków poprzez ruchy i uderzenia w masę.

Dodatkowo poprzez pracę z nietypowymi materiałami, takimi jak nasiona chia i galaretka, dziecko rozwija swoją kreatywność i wyobraźnię, tworząc unikalne formy i struktury. Zajęcia sensoplastyczne są doskonałą okazją do współpracy z innymi dziećmi. Wspólne tworzenie i dzielenie się pomysłami rozwija umiejętność współpracy i komunikacji.