Piknik Naukowy

O Piknikach

Dnia 7 września 2019 roku odbyło się coroczne wydarzenie Nidzickiego Funduszu Lokalnego – PIKNIK NAUKOWY NIEZAPOMINAJKI.

Uczestnicy Pikniku mogli brać udział w zajęciach z robotyki i rzeczywistości VR, poszukiwać witaminę C w owocach a także uczestniczyć w zajęciach plastycznych z Magiczną Maszyną. Na wydarzeniu nie zabrakło również filmów 3D w Kinie Przyrody, badań archeologicznych i detektywistycznych, a także eksperymentów naukowych.

Uczestnicy Pikniku Naukowego mogli spotkać się z aktorką teatralną – Edytą Jungowską, autorką bajek dla dzieci  – Janką Malinowską, znawcą tajemnic minerałów- Lechem Darskim  oraz Grzegorzem Michałkiem –himalaistą i grotołazem.

Uwiecznieniem Dnia był spektakl poetycki pod tytułem ,,Powiemy Wam Wiersze”, do którego przygotował artystów Pan Profesor Andrzej Fabisiak.

Dnia 5 września 2020 roku odbył się PIKNK NAUKOWY NIEZAPOMINAJKI, przygotowany przez stypendystów i pracowników NFL.

Na uczestników czekała moc różnorodnych atrakcji. Z pewnością każdy, kto odwiedził Kamionkę 5 września przekonał się, że nauka może być interesująca.

Uczestnicy Pikniku mogli brać udział w warsztatach z archeologii i archeozologii, a także uczestniczyć w zajęciach plastycznych z Magiczną Maszyną.

W tym roku nie zabrakło eksperymentów naukowych, warsztatów fotograficznych z dronem, a także gier historycznych.

W dniu 5 września przyjeżdżając do Kamionki można było spotkać się Grzegorzem Michałkiem –himalaistą i grotołazem, który podzielił się z nami swoją pasją i doświadczeniami.