Partnerzy

Współpraca ze Starostwem Powiatowym w Nidzicy trwa od 2000 roku i rozpoczęła się od wsparcia finansowego na kapitał żelazny Nidzickiego Funduszu Lokalnego.

Od 2013 roku Starostwo Powiatowe w Nidzicy jest naszym partnerem w programie ,,Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz w Programie Stypendialnym Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości. Dotychczas w latach 2013 – 2019 dofinansowano 425 dotacji na łączną kwotę 926 050,00 złotych.

Nidzicki Fundusz Lokalny jest silnie związany ze środowiskiem triathlonistów dzięki Marcinowi Koniecznemu i Klubowi Sportowemu Niemaniemogę.

Akcje faundraisingowe związane ze sportem inicjowane są przez Klub Sportowy Niemaniemogę i prowadzone przez nas przez cały rok.

Co roku organizujemy razem z Marcinem Koniecznym i zaprzyjaźnionymi firmami, darczyńcami akcję świąteczną – Palenie kalorii, która polega na tym iż 25 i 26 grudnia robimy trening biegowy, rowerowy, spacerowy i wrzucamy go na stronę internetową. Każdy kilometr wrzucony na stronę to 1 zł na działalność Nidzickiego Funduszu Lokalnego.

Współpraca Nidzickiego Funduszu Lokalnego i Firmy Stalmot & Wolmet rozpoczęła się 20 lat temu, firma ta była jednym z pierwszych darczyńców biznesowych Nidzickiego Funduszu Lokalnego. W 2014 roku Firma utworzyła przy Nidzickim Funduszu Lokalnym Fundusz Celowy STALMOT, którego głównym celem do dnia dzisiejszego jest wspieranie między innymi: edukacji, oświaty i wychowania, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, ochorny zdrowia, działania na rzecz osób niepełnosprawnych itd.

Firma Stalmot & Wolmet wspiera działalność statutową Nidzickiego Funduszu Lokalnego będąc sponsorem w organizowanych przez nas wydarzeniach edukacyjnych np. Piknik naukowy niezapominajki, ale również poprzez wsparcie Programów Stypendialnych Nidzickiego Funduszu Lokalnego oraz wakacyjnych zajęć edukacyjnych w Niezapominajce.

Współpraca Nidzickiego Funduszu Lokalnego i Firmy Beko trwa od 2017 roku, wtedy po raz pierwszy Firma Beko została sponsorem wielkanocnej akcji #treningzazeta oraz Bożonarodzeniowej akcji #palkalorie z Beko i Mkonem
Na czym polegała cała zabawa?

Pływaliśmy (wody otwarte liczyły się jako 2zł), rowerowaliśmy i biegaliśmy w niedzielę i poniedziałek wielkanocny, lub w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia a sponsorzy płacili 1zł za każdy osobotrening z przeznaczeniem na Programy Stypendialne Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Firma Artneo jak zwykle ogarniała platformę do gromadzenia i liczenia treningów.
Każdy mógł trenować dowolnie: solo, w grupach, całymi rodzinami.

Współpraca Nidzickiego Funduszu Lokalnego i Firmy Inter Parts rozpoczęła się w listopadzie 2017 roku, utowrzeniem Funduszu Celowego „Do wiedzy z Inter Parts” . Jego celem było wspieranie Programów Stypendialnych, prowadzonych przez Nidzicki Fundusz Lokalny. Firma Inter Parts została nagrodzona Tytułem Dobroczyńcy Roku Gregoroviusy 2017.